Żeglarstwo dla najmłodszych — koszty

Żeglarstwo dla najmłodszych

Obecnie coraz więcej dzieci źle się odżywia, ale też unika aktywności fizycznej. Taki stan rzeczy sprawia, że dzieci są otyłe, a to oczywiście nie wpływa zbyt dobrze na ich zdrowie. Warto w związku z tym zadbać o to, aby to zmienić. Być może nasze dziecko nie ma predyspozycji do gry w piłkę nożną, siatkówkę czy też tenisa. Warto zaproponować mu coś innego. Na pewno hobby, które może go zainteresować, jest żeglarstwo. Przyjrzyjmy się w związku z tym jednej z najważniejszych kwestii, a więc temu, ile za naukę żeglarstwa rodzice będą musieli w przypadku takiego dziecka zapłacić. Nasze wyliczenia dotyczą klasy Optimist, a więc dzieci w wieku 10-12 lat.

Treningi

Warto mieć na uwadze to, że same kursy żeglarstwa wśród dzieci w tak młodym wieku nie będą wystarczające. Należy jeszcze postawić na zajęcia ogólnorozwojowego waszej pociechy. Ogólnie szkółki żeglarskie organizują 2-3 żeglarskie zajęcia w tygodniu i 1 ogólnorozwojowe. Ile trzeba za nie zapłacić? Na ogół koszty takich zajęć wynoszą 200-400 złotych miesięcznie, choć jeśli szkółka ma wsparcie z budżetu miasta, to opłaty te mogą być niższe. Obecne są także w Polsce szkółki dla bogatszych dzieci, gdzie kryterium doboru jest wysokość składki.

Dodatkowe opłaty

Zazwyczaj ogólna opłata zawiera w sobie wszystko. Niekiedy jednak możemy się niemile rozczarować, kiedy przyjdzie nam zapłacić dodatkowo za szafkę, naprawę sprzętu, czy składkę klubową.

Obozy

Miesięczne opłaty nie mają jednak nic wspólnego z obozami. Za obozy letnie naszych dzieci zapłacić będziemy musieli od 1000 do 2500 złotych. Za zimowy, który organizowany jest jednak sporadycznie kilkaset złotych mniej. Dodatkowe koszty będą spoczywać także na rodzicach, kiedy nasze dziecko zacznie się ścigać. I tak weekendowy wyjazd na zawody kosztuje 300-500 złotych, a wpisowe do regat około 50 zł. Nie zawsze jednak takie kursy mają sens, a już na pewno nie muszą być to wyjazdy zagraniczne. Tym bardziej że w Polsce warunki do kształcenia się w tym kierunku są bardzo dobre.

Wybór szkółki

Zatrzymajmy się też przy kwestii wyboru szkółki żeglarskiej. Nie zawsze kierowanie się tutaj tylko i wyłącznie oszczędnością da oczekiwany efekt. Owszem to, ile nas to będzie kosztować, jest bardzo ważne, ale nie mniej ważna jest także kwestia bezpieczeństwa, wychowania, czy też jakość sprzętu.

About

View all posts by

2 thoughts on “Żeglarstwo dla najmłodszych — koszty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *