Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

ubezpieczenie jachtu

Wiele osób zainteresowanych wypożyczeniem jachtu interesuje kwestia jego ubezpieczania. Jednakże nie zdają oni sobie sprawy z tego, że na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ takie ubezpieczenie zależne jest od wielu czynników. O czym w związku z tym mowa i jakich kwot możemy się tutaj z tytułu ubezpieczenia jachtu spodziewać?

Wartość

Wysokość ubezpieczenia jest oczywiście zależna także i od wartości ubezpieczanego mienia. W związku z tym im droższy jest sam jacht, tym i ubezpieczenie będzie wyższe.

Materiał

Odnieść się także trzeba to kwestii materiału, z jakiego wykonany jest jacht, bowiem niektóre z nich są droższe od innych, a więc także i ich naprawa jest bardziej kosztowna.

Użytkowanie

Najtaniej będzie nas kosztować ubezpieczenie jachtu wykorzystywanego prywatnie. Nie dość, że zazwyczaj najlepiej go znamy, to i o swoje mienie dbamy lepiej niż o cudze. Najdroższe będzie ubezpieczenie jachtu kierowanego przez skippera.

Akwen

Wysokość ubezpieczenia zależna jest także od samego rejsu i tego, gdzie się udajemy. Jeśli ma to być podróż dookoła świata, możemy liczyć się z dość wysokimi opłatami z tego tytułu.

Historia klienta

Pośród żeglarzy wyróżnimy tak tych, którzy zgłaszają każdą szkodę, jak i tych, którzy nie są na tyle drobiazgowi i tylko największe szkody zgłaszają ubezpieczycielowi. Oczywiście ci pierwsi w firmach ubezpieczeniowych nie są mile widziani, a płacone przez nich składki są znacznie wyższe.

Koszta

Przejdźmy więc do najważniejszego pytania i w końcu odpowiedzmy, ile kosztować nas będzie ubezpieczenie jachtu. Ceny są tutaj naprawdę bardzo różnorodne i jeśli wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki taka składka kosztować nas będzie od 400 złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

About

View all posts by

3 thoughts on “Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

  1. Ubezpieczenie jachtu na ogół jest naprawdę dość kosztowne. Przynajmniej jeśli wypożyczamy większe i bardziej luksusowe jednostki.

  2. Zwykle czarterując jacht są one w pełni ubezpieczone przez co podczas czarteru nie musimy się martwić o dodatkowe koszty. Chyba, że uszkodzenie jachtu będzie rażące to wtedy ponosi się koszt do kwoty wpłaconej kaucji za jacht.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *