Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

ubezpieczenie jachtu

Wiele osób zainteresowanych wypożyczeniem jachtu interesuje kwestia jego ubezpieczania. Jednakże nie zdają oni sobie sprawy z tego, że na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ takie ubezpieczenie zależne jest od wielu czynników. O czym w związku z tym mowa i jakich kwot możemy się tutaj z tytułu ubezpieczenia jachtu spodziewać?

Wartość

Wysokość ubezpieczenia jest oczywiście zależna także i od wartości ubezpieczanego mienia. W związku z tym im droższy jest sam jacht, tym i ubezpieczenie będzie wyższe.

Materiał

Odnieść się także trzeba to kwestii materiału, z jakiego wykonany jest jacht, bowiem niektóre z nich są droższe od innych, a więc także i ich naprawa jest bardziej kosztowna.

Użytkowanie

Najtaniej będzie nas kosztować ubezpieczenie jachtu wykorzystywanego prywatnie. Nie dość, że zazwyczaj najlepiej go znamy, to i o swoje mienie dbamy lepiej niż o cudze. Najdroższe będzie ubezpieczenie jachtu kierowanego przez skippera.

Akwen

Wysokość ubezpieczenia zależna jest także od samego rejsu i tego, gdzie się udajemy. Jeśli ma to być podróż dookoła świata, możemy liczyć się z dość wysokimi opłatami z tego tytułu.

Historia klienta

Pośród żeglarzy wyróżnimy tak tych, którzy zgłaszają każdą szkodę, jak i tych, którzy nie są na tyle drobiazgowi i tylko największe szkody zgłaszają ubezpieczycielowi. Oczywiście ci pierwsi w firmach ubezpieczeniowych nie są mile widziani, a płacone przez nich składki są znacznie wyższe.

Koszta

Przejdźmy więc do najważniejszego pytania i w końcu odpowiedzmy, ile kosztować nas będzie ubezpieczenie jachtu. Ceny są tutaj naprawdę bardzo różnorodne i jeśli wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki taka składka kosztować nas będzie od 400 złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

About

View all posts by

3 thoughts on “Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

  1. Ubezpieczenie jachtu na ogół jest naprawdę dość kosztowne. Przynajmniej jeśli wypożyczamy większe i bardziej luksusowe jednostki.

  2. Zwykle czarterując jacht są one w pełni ubezpieczone przez co podczas czarteru nie musimy się martwić o dodatkowe koszty. Chyba, że uszkodzenie jachtu będzie rażące to wtedy ponosi się koszt do kwoty wpłaconej kaucji za jacht.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *